הידרותרפיה לכלבים מבוגרים: שימושים ויתרונות

May 29 2023doritr

כמעט כל אדם שמע על טיפולי הידרותרפיה לבני אדם, אך לא מעט אנשים כלל לא יודעים כי מדובר על טיפול שמתאים מאוד גם לכלבים.

הידרותרפיה אשר ידועה גם כטיפול במים, היא זרם בתחום הפיזיותרפיה. מדובר על שיטת טיפול יעילה מאוד להגביר את הכושר הגופני דל הכלב, להפחית נפיחות וכן לסייע בשיקום מפציעות, ניתוחים או מחלות שונות. הידרותרפיה יעילה ביותר גם עבור כלבים מבוגרים אשר מתקשים להניע את גופם ובשל כך סובלים מכאבים שונים.

הידרותרפיה לכלבים- מה חשוב לדעת?

כאמור, טיפול הידרותרפיה לכלבים הוא טיפול שמוענק במים, כאשר המטרה העיקרית שלו היא לעשות שימוש בהתנגדות ובציפה וזאת בכדי להסיר את ההשפעה אשר יש לכוח הכבידה על המפרקים של הכלב. כל כלב יכול לקבל את הטיפול המדובר ולא משנה מהו הגודל שלו, הגזע שלו והמצב הגופני או הבריאותי שלו.

הטיפולים הללו יכולים להיות חלק מתהליך שיקום, מתהליך טיפול במחלות שונות של שריר ושלד או עבור כלבים מבוגרים שכבר לא מצליחים להתמיד בפעילות גופנית ובשל כך סובלים מכאבים שונים, עולים במשקל בצורה לא מבוקרת שפוגעת בבריאות שלהם ועוד.

סוגים שונים של הידרותרפיה לכלבים

הידרותרפיה יכולה להיות טיפול באמצעות התזה או הנעה של הגוף במים, אך היא לרוב תתמקד באחת מהשיטות הבאות:

שיטה ראשונה היא באמצעות הליכון תת מימי. מדובר על תרגיל בסיסי שבו הכלב מצוי בהליכן בתא שמלא במים, כאשר הוא הולך על ההליכון המדובר. השיטה יעילה מאוד עבור כלבים הסובלים מבעיות מפרקים או עבור כלבים מבוגרים שמתקשים בהליכה או כלבים כבדים. כמובן שניתן לשנות את מהירות ההליכון בהתאם לכל כלב.

שיטה שניה היא שימוש בג’קוזי אשר מפחית כאבים ואי נוחות וזאת על ידי יצירה של עיסוי עדין. משתמשים בשיטה זאת עבור כלבים שעברו ניתוחים וזאת בכדי להקל על הכאבים שלהם.

שיטה שלישית היא שימוש בבריכת הידרותרפיה שהיא בריכת שחייה שבה הכלב נהנה ואף מבצע פעילות גופנית בצורה קלה יותר. בבריכה משתמשים במשחקים שונים המתאימים לכלב ומדובר על שיטה שמתאימה מאוד לכלבים שסובלים מעודף משקל משמעותי או כלבים הסובלים מבעיות מפרקים ניוונית. כמובן שמדובר על שיטה שיעילה גם עבור כלבים מבוגרים שמתקשים בפעילות גופנית. כמובן שבשיטה זאת ישנו מדריך נוכח שמנחה כיצד לעבוד עם הכלב בכדי להשיג מטרות שונות.

מדוע הידרותרפיה עבור כלבים מבוגרים?

לא מעט כלבים מבוגרים סובלים ממצב גופני ירוד, הם חלשים, הם מתקשים ללכת ולא פעם הם פשוט רובצים במקומם מרבית שעות היממה, דבר אשר יוצר אצלם בעיות גופניות שונות, עלייה במשקל ועוד.

עבור כלבים מעין אלה, אין ספק ששימוש בטיפול במים שמנטרל את משקל הגוף שלהם, הוא יעיל ביותר ומאפשר להם לתרגל תזוזה מהירה לצורך שיפור המצב הגופני שלהם, מבלי שהדבר יכביד על הגוף שלהם. מדובר על טיפולים שמשפרים את איכות החיים של כלבים מבוגרים ותורמים לשיפור המצב הבריאותי והגופני שלהם.

Share: