גירודים בגוף: איך ניתן להקל על הגרד?

April 30 2023Oded B

גירוד בגוף יכול להיות חוויה לא נוחה, בלשון המעטה, אבל זה ממש לא אומר שאתם חייבים לחיות עם אי הנוחות הזאת. אם אתם סובלים מגירודים בגוף, המידע הבא רוכז כדי להוביל אתכם לחיות חיים באיכות טובה יותר – המשיכו לקרוא.

לא מפסיקים להתגרד בכך הגוף? אין צורך להשלים עם המצב הזה, שעשוי גם לשגע פילים. אם אתם סובלים מגירודים בגוף, כמובן שהשלב הראשון הוא לדעת מה גורם לגירודים האלו. בתוך כך, הסיבה השכיחה ביותר לגירוד בגוף היא עור יבש, אם כי מצבים אחרים יכולים להוביל לכך גם כן, כמו למשל המקרים והגורמים הבאים:

 1. אקזמה
 2. פסוריאזיס
 3. אלרגיות או זיהומים
 4. אסתמה של העור (אטופיק דרמטיטיס)
 5. רגישויות למזונות שונים
 6. תרופות שונות הגורמות לגרד עז בגוף
 7. תוספי תזונה שונים המובילים לגירוי של העור

כיצד לטפל בעור מגרד ומגורה?

אם מצב של גרד בעור נובע מעור יבש, שימוש בקרם לחות באופן קבוע אמור לעזור להקל על הגירוד. במקרים חמורים יותר של גירוד בגוף כתוצאה ממצב רפואי כמו אקזמה או פסוריאזיס, הרופא אמור לרשום קרם סטרואידים או תרופות סטרואידים להקלה די מיידית.

חשוב לציין, תרופות סטרואידים בד”כ ניתנות רק כמוצא שני או אחרון, תלוי בהחמרת המצב. לתרופות אלו עשויות להיות תופעות לוואי שונות, כאשר חלק מהאנשים עלולים גם להיות רגישים לסטרואידים שונים. לכן, העדיפות הראשונה בד”כ תהיה לטפל בשיטות טיפול אחרות.

מהי קרדית אבק וכיצד גורמת לגרד בגוף?

קרדית האבק היא יצור מיקרוסקופי שניתן למצוא כמעט בכל בית. הקרדית היא ממשפחת העכבישונים והקרציות, כאשר יצורים אלו ניזונים מעור של בני אדם, מה שהופך את הקרדית למקור נפוץ לאלרגיות ולגירוד. הסממנים של חשיפה לקרדית האבק כוללים:

 • גירוד בעיניים ובגוף
 • נזלת
 • התעטשויות ושיעול
 • עור גוף אדמומי ומגורה
 • אזורים בגוף בהם העור מתקלף

תגובות אלרגיות לחשיפה של קרדית האבק נגרמות על ידי הרוק של החיידק הזה, כאשר השתן או הגללים של טפילים אלו נישאים באוויר. חלקיקים אלו של גללים ושתן, הם למעשה גורמים אשר מכילים חלבונים שעלולים לגרום לתגובה אלרגית בגופנו.

כיצד הכי מומלץ לטפל בגירודים בגוף?

אין טיפול אחד אשר רלוונטי לכל המקרים בהם אנשים סובלים מגירוד בגוף, שכן כל גרד בגוף עשוי להופיע עקב סיבות שונות. באופן כללי, ניתן להשתמש בסוגים שונים של תכשירים אשר נועדו להפחית את הגירודים או את תופעות הלוואי הכרוכות בכך.

רגע לפני שאתם הולכים לסופר פארם כדי לרכוש תכשירים כאלו או אחרים לגירודים בגוף, זכרו כי החשוב מכל הוא לקבל ייעוץ רפואי. אם אינכם יודעים מה הסיבה שמובילה לגרד, עדיף שלא להשתמש בכל מיני תכשירים שעשויים לא רק להיות יקרים, אלא גם לגרום חלילה לנזק נוסף.

עבור ייעוץ נוסף, צרו קשר עם צוות atopicom והפסיקו את הגירודים כבר בהקדם.

Share: