اخبار و مقالات

چگونه تفاوت لینک خوب و لینک بد را تشخیص دهیم ؟


چگونه یک لینک خوب را انتخاب کنیم ؟ آیا می دانید لینک ها ارزش های متفاوتی دارند؟

لینک ها به طور قابل ملاحظه ای روی عملکرد سایت شما می توانند تاثیر بگذارند، با این حال لینک ها می تواند تاثیرمثبت یا منفی داشته باشند.  

در گزارش مارکتینگ شرپا در سال 2012 آمده است که بیش از 59% از کمپانی ها روند لینک بیلدینگ خارجی را انجام داده اند. 

برندهای معروف ، وبلاگ نویسان و کسب وکارهای کوچک نیز به لینک بیلدینگ روی آورده اند . همچنین، مطالعه کامل بک لینک ها به شما این امکان را می دهد تا بفهمید چند لینک خوب و چند لینک بد به سایت شما متصل است .

همه مدیران سایت ها باید بدانند که لینک خوب، تاثیر مثبتی بر روی عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو دارد، در حالیکه لینک بد بطور حتم به رتبه سایت شما آسیب می زند .

در سال 2014 سایت سئو رنک آپ 72 سایت را برای تعیین فاکتورهای مهم رتبه بندی خود مورد مطالعه قرار داد و به این نتیجه رسید که میزان محبوبیت لینک یک صفحه خاص 22.33% از فاکتورهای رتبه بندی گوگل را تشکیل می دهد، در حالیکه اعتبار دامنه میزبان ۲۳٫۸۷% دخیل است .

بدلیل اینکه امروزه موتورهای جستجوگر (مانند گوگل) به علاقه و خواستِ بازدیدکننده بیشتراهمیت می دهند باید تا جایی که امکان دارد خود را از جریمه گوگل دور نگه دارید. گوگل از همان ابتدا استفاده از لینک های بد را قبول نداشت اما در گذشته سیستم مناسبی برای پی بردن به مقصر اصلی نداشت . به همین دلیل در گذشته استفاده از هر نوع لینکی امکانپذیر بود. اما امروزه همه چیز کاملا متفاوت است . پس تا جایی که امکان دارد به دنبال ساخت لینک خوب باشید .  

بروزرسانی الگوریتم پاندا، محتوای با کیفیت را از نو تعریف کرد. بروزرسانی پنگوئن نیز این موضوع را برای همه روشن کرد که گوگل به لینک هایی طبیعی (به دست آوردن لینک از طریق تولید محتوای با کیفیت) بیشتر از لینک بیلدینگ یا فرآیند ساخت لینک اهمیت می دهد. پس به خاطر داشته باشید که بک لینک ها برای رتبه بندی و موقعیت صفحه شما در نتایج صفحه جستجو بسیار مهم است . 


محتوای بیشتر در این بخش: « چگونه برند شویم (برندینگ چیست)؟