اخبار و مقالات

چگونه برند شویم (برندینگ چیست)؟


چیزی که در برندسازی یا برندینگ باید بدانیم ، این است که برند مفهومی فراتر از مارک و نام شرکت می باشد. برند یک اسم و نام تجاری ست که بوسیله آن می توان جای خود را در ذهن عموم مردم باز کرده و این اسم(برند) را در خاطر آنها هک نمود .

دنیای برند سازی در حال حاضر گسترش فراوانی یافته است؛ حتی برای آن کمپین برند سازی تشکیل شده است . در این کمپین ها برای شروع یک برند سازی به نکات زیادی توجه می نمایند، از جمله به جنبه های تصویری(گرافیکی) و جنبه های شنیداری یک برند. حتی قسمت هایی از این کمپین ها بر روی تلفظ یک برند در زبان های مختلف تحقیق میکنند تا اسمی (برندی) را انتخاب کنند که در بیشتر زبان ها تلفظی یکسان داشته باشد. کمپانی کوکا کولا که یکی از برند های معتبر در دنیاست، پیش از انتخاب اسم برند خود به بسیاری از این مسائل توجه کرده و یک برند با اعتبار برای خود و شرکتش ایجاد نموده است . 

امروزه بسیاری از کمپانی ها که فکر می کنند می توان در زمینه تجارت به موفقیت دست یافت ، به دنبال اسم و برندی برای کمپانی خود می باشند که بتوان آن را در سراسر جهان بر سر زبان ها انداخت . 

می توان گفت اگر نام تجاری شرکت ما به یک برند تبدیل شود، دیگر حتی نیازی به تبلیغات گسترده نیز نداریم. در این زمان تبلیغات ما فقط برای این است که نام برند ما بر سر زبان ها بماند. 

برای ساخت یک برند از نام تجاری شرکت و بر سر زبان افتادن این اسم، ابتدا با طراحی سایت و بهینه سازی مناسب البته بعد از طراحی نام برند و ثبت شرکت و نام آن، شروع به تبلیغات برای برند خود مینماییم . 

در دنیای اینترنت به مجموعه این روش ها بازاریابی اینترنتی می گویند . بازرایابی اینترنتی کمک بسزایی در تبدیل نام تجاری شرکت ما به یک برند خواهد داشت.