רכישת קרקעות בפלורידה

Posted under מאמרים On By שוש

משבר הסאב פריים פגע בשנת 2008 בכלכלה המערבית בצורה רחבה, כאשר מדינות כמו יוון קורסות מבחינה כלכלית ומחירי הנדל"ן יורדים עד לכדי חצי מהמחיר, גם ביוון ובעוד מדינות מערביות שונות ברחבי אירופה ואפילו במדינות ארצות הברית השונות. אך כל משבר הוא גם הזדמנות מעולה לגדילה והתפתחות, כך מצאו משקיעים רבים מרחבי העולם את מדינות פלורידה השמשית להשקעה מגוונת ואטרקטיבית. המדינה אשר משמשת כעיר מעולה עבור פנסיונרים מכל רחבי ארצות הברית, בה ערים כמו מיאמי, טמפה, אורלנדו ועוד מגוון ערים מלאות אטרקציות ומרכזים כלכלים מציעות מגוון נכסי נדל"ן להשקעה. אך בשנים האחרונות טרנד ההשקעות נע בין דירות למגורים דווקא לרכישת קרקעות במדינה.

מה חשוב לדעת לפני?

מחירי הדירות וגם מחירי קרקעות בפלורידה ירדו בקרוב לשלושים אחוזים מהמחיר המקורי שלהן בשנת 2008, ירידת המחירי הביאה לא מעט משקיעים לחפש אחר דירות וקרקעות להשקעה ברחבי המדינה.
אבל לפני החיפוש הפיזי, חישוב מחיר הקרקע כולל תשלומי מס שונים מומלץ להכיר כמה נתונים כמו רישום בטאבו. במדינות רבות בארצות הברית רישום הטאבו חשוב ביותר בעת העברת בעלות של נכס ואדמה, על כן יש לוודא תחת מי רשומה האדמה ובמידה ואין כתב המוכיח בעלות מומלץ להימנע מעסקה כזו. מלבד הטאבו מומלץ לוודא גם את היתרים שאושרו לקרקע, שכן קרקע ללא היתרים או כל תכנון עתידי היא השקעה לא מומלצת בלשון המעטה.

מיקום הקרקעות

במדינת פלורידה קיימים כמה ערים מרכזיות כמו מיאמי, טמפה ואורלנדו המשמשות כמרכז תיירותי ועסקי עם ריכוז לא קטן של תעשיית הבידור, תעשיית הייטק, צבא וחלל. רכישת קרקע באחת המדינות הללו יכול להבטיח המשכיות וגם עלייה בערכן של האדמות. מחיר האדמות במדינת פלורידה נותר נמוך ביחס למחירים בשנים הקודמות, כאשר בפורט שרלוט ניתן למצוא קרקעות הנעות בעלות שבין 45,00 עד 90,00 אלף דולרים. אל כל אלו אפשר להוסיף את השקל הולך ומתחזק, יחד עם תנופת הבנייה במדינה הופכים השקעה בקרקעות של פלורידה כאחת ההשקעות המצוינות שניתן לעשות בשנים האחרונות.