מהם המקצועות המשתלמים ביותר בשוק?

Posted under מאמרים On By שוש

מקצועות רווחיים ומשתלמים, מה הכי כדאי ללמוד? לא סתם שמועות- המקצועות שמרוויחים בהם הכי הרבה הם בעיקר מקצועות ההנדסה, ההייטק והמחשבים. בהנדסה השכר יכול לנוע בין 10,000 ל-25,000 שקל בחודש. בהנדסת מערכות מידע והנדסה הקשורה להייטק השכר הוא הגבוה ביותר בתחום ההנדסה ונע בסביבות 20-25 אלף בחודש. בהנדסת חשמל ומכונות 13-18 אלף בחודש ובהנדסת בניין 10-12 אלף.

תחום הרפואה הוא אחד מהגבוהים בשוק. בעוד שהאחים והאחיות מרוויחים בערך 10,000 בחודש, הרופאים בעלי הניסיון מרוויחים משהו כמו 34-40 אלף בממוצע. למקום בכיר הגיעו גם מנהלים בתחום השיווק והפרסום. שכר מנהלי שיווק, תלוי בתפקיד כמובן, יכול להגיע ל25 אלף בחודש לוותיקים יותר, ובסביבות 18 אלף לצעירים יותר.

מה עם מקצועות שלא דורשים תואר?

הייטק- לא תמיד צריך תואר אקדמאי כדי להתקבל לעבודה בתחום ההייטק והמחשבים. לדוגמא אם בצבא השתתפת בתפקיד טכנולוגי או שיש לך ניסיון בתכנות, אתה יכול להשיג עבודה. השכר בתפקידי תוכנה יכול להגיע ל-24 אלף שקל בחודש אחרי ניסיון של לפחות 3 שנים. יש לא מעט חברות שבעידן הקורונה עדיין מגייסות עובדים בירושלים או בתל אביב.

חשמל- לאחר קבלת תעודת חשמלאי יש ביקוש רב בתחום התעשייה ובניין. חשמלאי ראשי ללא ניסיון יכול להשתכר ב-10,000 שקל, ואילו חשמלאי בעל ותק בחברת החשמל יכול להרוויח אפילו 22,000.

הפעלת עגורנים- המשכורת של מפעילי עגורנים יכול בקלות להגיע ל-15,000 שקל בחודש. בשביל להפעיל עגורנים לא צריך תואר אקדמאי אך צריך לעבור קורסים של משרד הכלכלה והתעשייה.

מקצועות העתיד-  העולם מתפתח מאוד טכנולוגית ולאט לאט הכול עובר למחשב.בתחום הנתונים מתחיל להיות יותר ויותר ביקוש ושכר מדעני הנתונים עולה. בנוסף, ביוטכנולוגיה נהיית שימושית יותר ונזקקת יותר.

אמנם הייטק הוא מקצוע מבוקש מאוד אך שביעות הרצון בתחום הוא נמוך (7 מתוך 10) ורוב האנשים שעובדים בזה עושים זאת רק מבחינה כלכלית ואין להם שום רצון לעבוד בתחום. ויש כמובן גם עבודה מהבית, במיוחד אחרי הקורונה, אבל על זה אפשר להרחיב לעומק בקריאת מודעות דרושים עבודות מהבית באתר סחבק.