לימודי תזונה – למה ולמי זה מתאים?

Posted under מאמרים On By גיורא

כיום כשאנו רוצים לרכוש מקצוע אנחנו הולכים ולומדים אותו בצורה מסודרת במוסד לימודים מוכר, כגון מכללה או אוניברסיטה. לאורך השנים נושא התזונה תפס תאוצה בעקבות המודעות שהולכת וגוברת בקרב האנשים לחשיבות התזונה.לכן עם הזמן קמו קורסים בתזונה עד שהגענו למצב שתזונה נלמדת כתארים בפני עצמם במכללות ואוניברסיטאות. 

למה כדאי ללמוד תזונה?

ראשית, תזונה היא דבר חשוב לשמירה על אורח חיים בריא ולכן חשוב להכיר את התחום ולהכיר מה אנחנו מכניסים לפה ומה לא כדאי להכניס לפה. כמובן שלא בשביל זה נלמד תואר שלם, אך זה יתרון נוסף למי שלומד. 

שנית, בעקבות המודעות הגוברת אצל האנשים לתזונה נכונה, היום כל אדם רביעי הולך לתזונאי, או דיאטן כדי להוריד במשקל או בשביל להתחטב. מקצוע התזונאי הוא מקצוע מאוד מוערך ומאוד מתגמל ולכן מי שחושב על קריירה במקצוע מתגמל מבחינה כספית זו אופציה מצויינת עבורו. 

אך כאן חשוב להגיד משהו חשוב. תזונאי לא מתאים לכל אחד וכשאני אומר כל אחד יש כמה דברים חשובים שיהיה לאדם שבוחר ללכת בתחום זה. 

למי זה מתאים?

קודם כל חשוב שמי שהולך להעביר לאנשים אחרים על חשיבות התזונה והולך להסביר להם מה לאכול ומה לא, חשוב שזה יהיה אדם שמיישם את זה בעצמו. כלומר אם אנחנו באים לרופא מעשן שאומר לנו שאנחנו חייבים להפסיק לעשן, יהיה לנו קשה לקבל את עצתו. אותו דבר כאן, אדם שרוצה להיות תזונאי חייב לחיות את האורח חיים הזה. חייב להיות אדם שמשדר תזונה, אדם שאוהב את זה שחי את זה, לכן זה קודם כל הדבר החשוב ביותר. 

כמובן שמקצוע התזונאי הוא מקצוע מאוד קשה ויש כאן המון דברים ללמוד ולהכיר, ולכן מי שרוצה ללמוד את המקצוע הזה שלא יחשוב שזה משהו שלא דורש הרבה למידה. חייב להיות אדם שיודע לשבת על כיסא וללמוד.

לסיכום, מקצוע התזונאי הוא מקצוע, שבעקבות העלייה במודעות האנשים לתזונה נכונה, מאוד מוערך ומתגמל אך יחד עם זאת הוא לא מתאים לכל אחד, לכן על האדם שבוחר בדרך הזאת לבחון עם עצמו שהוא אכן מתאים.