היתרונות של עדשות מגע יומיות

Posted under מאמרים On By שוש

עדשות המגע שורטטו אי שם בשנות 1500 בערך על ידי האמן ופורץ הדרך מיכאל דה וינצ'י, כ 300 שנה בערך מאז אותו שרטוט נראו לראשונה עדשות מגע עשויות זכוכית. עדשות אלו היו עמידות בין 8 ל9 שעות מכיוון שלא סיפקו אוויר לאזור העין וגרמו לגירוים רבים ופצעים. אך מאז הטכנולוגיה הרפואית הלכה השתכללה וכמובן ענף האופטיקה, שכן כיום ישנם סוגים רבים של עדשות מגע והשימוש בהן גם יום יומי .

יתרונות ברורים

עם השנים תרכובת העדשות הלכה והשתכללה, כך שאם אי שם בשנת 1880 עדשות היו עשויות מזכוכית אשר עצרה את זרימת האוויר אל תוך העין, כיום קיימים סוגים שונים של חומרים העוזרים לשמירה על אוורור של העין והמשך זרימה טבעית של הדם. יחד עם אלו ישנן כיום יתרונות מובהקים לעדשות מגע יומיות.

לאנשים אשר נמצאים זמן רב אל מול המחשב או שלא תמיד "זוכרים" להוריד עדשות, עדשות יומיות יכולות לעזור לכם. מכיון שעדשות אלו עשויות לרוב מחומר הידרוג'ל אשר מאפשר זרימה של עד 100% אוויר.

2.מונע התייבשות

מעבר לחומר הידרוג'ל שעוזר לעין לנשום ולזרימת דם נכונה, עדשות יומיות מכילות לרוב אחוז מים גבוה ומצליחות לצמצם את השומנים שמצטברים לא פעם על העדשה ויחד עם זאת מונעים התייבשות של העין.

3. מסנן קרינה

בסוג עדשות יומיות ישנו מסנן שעוזר לצמצם את חשיפת העין לקרני vua ו uvb, כך שעדשות אלו יכולות להיות רלוונטיות גם לאנשים שאת מרבית העיסוקים שלהם מבצעים תחת השמש הישראלית.
מלבד יתרונות אלו חשוב גם לציין כי עם עדשות אלו אפשר להמשיך להשתמש בלא מעט מהפעמים גם לאחר מספר ימים וברוב הפעמים הן גם נוחות בזמן שינה או בזמן בהיה ממושכת אל מול מחשב.

יתרונות רפואיים מלבד היתרונות ה"טכנים" שמחזיקות עדשות מגע יומיות, אליהן מצטרפים גם יתרונות רפואים.
כך עולה שלא מעט מן עדשות המגע היומיות מתאימות למגוון רחב של עוצמות צילינדר, כך שגם אם יש לכם מספר צילינדר די גבוה, עדשות יומיות יכולות לעזור ולהתאים לכם