(א)תאיזם

Posted under מאמרים On By שוש

מדוע אמונה באתאיזם הולכת וגדלה, אי-האמונה (הכחשה/שלילה) במציאות אלוהים (או אלים). אנשים עושים הכל כדי לא להתמודד עם אחת השאלות המהותית של החיים, תאיזם או אתאיזם. האם דת (כמקור לתאיזם עיוור) נותנת תשובות לשאלות המתעוררות על מהות החיים? עבור אנשים המסתמכים רק על הוכחות מדעיות, האם המדע המודרני עוסק בחקר האל או משמעות החיים? האם יש אלוהים?

מצב העולם הולך ומחמיר (ייסורים, דיכאון, רעב וכו’) וכדי להתמודד או לשכוח, השימוש בסמים ותרופות למיניהם גדל בהתאמה. עיקר החדשות הוא על המתרחש באירופה עם המהגרים, על מלחמות באזורים רבים בעולם, על הרעב באפריקה, על מלחמת האזרחים בסוריה, משטרים דיקטטוריים, נשק אטומי בידי רודנים, קורונה ומה לא. מלחמת העולם הבאה בפתח, ולא נראה באופק פתרון. לנוכח מציאות זו, אפשר לשאול: מה אנחנו עושים בעולם הזה? למה לנו לחיות? מהי מטרת החיים? מה טעם בחיים?

בתוך התאיזם, רק חכמת-הקבלה נותנת תשובות מלאות לכל שאלות אלו. חכמת-הקבלה שמה את הבורא (אלוהים) במרכז וטוענת כי, בכדי להגיע לחיים טובים ומאושרים, צריך לגלות את הבורא היחיד (“אין עוד מלבדו") בעולם הזה (כל עוד אנחנו בחיים), אף יתרה מזאת, כל הנבראים חייבים להגיע למטרה זו (גילוי הבורא).

לשם כך, לעומת דת ומדע, חכמת-הקבלה דורשת מהאדם להשתנות מאהבה עצמית (אגואיזם) לאהבת הזולת (אלטרואיזם), כדי להגיע לשלמות (“ואהבת לרעך כמוך"). אדם יכול לשנות את המציאות על ידי שינוי פנימיותו, בחקר-עצמי בעזרת כלים שברשותו (בתוכו), המוח (חשיבה והגיון) והלב (רגשות), כאשר המצב הרצוי הוא להגיע לתחושה של "הלב מבין".

כל בעיות העולם מסתכמות בהתפתחות האנושות אשר מתבססת על גדילת האגו הבלתי-נשלט. המקובלים, אנשים שהגיעו לגילוי הבורא, מדריכים אותנו על ידי חכמת-הקבלה איך לקבל נכון, איך לבנות מעל האגו שצומח, רובד חדש שיאפשר לנו לחיות חיים טובים. רמות הבסיסיות (אוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד, מושכלות) בשלבי התפתחות האנושות הסתיימו, והגיעה העת לעבור לשלב הבא של ההתפתחות, לשלב המדבר הרוחני שמושג רק בעזרת לימוד הקבלה.