איך לחפש דירות גן בתל אביב?

Posted under מאמרים On By שוש

העיר תל אביב נחשבת לבירת התרבות הלא רשמית של ישראל, אליה מגיעים מגוון של אנשי אמנות קולינריה עסקים והייטק מכל רחבי העולם, יחד עם אלו שמגיעים היא גם מדורגת בלא מעט מגזינים נחשבים לאחת מערי העולם הנחשבות, יחד עם ערים כמו פריז ברצלונה וניו יורק. אבל כשאנחנו מדברים על חיפוש דירת גן בעיר תל אביב, המשימה יכולה להיות יותר קשה ממציאה של מסעדת ראמן טובה. לכן בשביל שתוכלו למצות את החיפושים שלכם בצורה קלה יותר ופשוטה יותר, המאמר הבא יכול לעזור לכם.

דירות גן תל אביביד שניה

העיר תל אביב מוכרת במיעוט דירות הגן שלה, דירות מהסוג נחשבות לנדירות בתקופה שלנו. אבל אי שם בשנות השישים והחמישים תוכננו בעיר תל אביב דירות עם גן, למרות שדירות אלו לא משתוות לדירות גן של היום מכיוון שאלו היו ברוב המקרים דירות עם גינה משותפת. את דירות הגן הותיקות תוכלו למצוא בעיקר באזורים כמו דרום תל אביב, צפון העיר ויפו. אמנם כמות דירות הגן באזורים אלו היא לא רבה, אבל אכן תוכלו למצוא לא מעט דירות יחסית ותיקות אשר יעמדו בתקציב די שפוי. מחירים של דירות אלו לרוב ינועו בין 2 מיליון שקלים לעד 8 מיליון שקלים כאשר ממוצע הדירות עומד בערך על 5.4 מיליון.

חדשה מהניילון

דירות גן בתל אביב נחשבות לדבר הבא מבחינה נדלנית וקצב הבנייה שלהן רק הולך וגדל בשנים האחרונות, אך בנוסף לקצב הבנייה שמתפתח חשוב גם לזכור שרוב הדירות החדשות נבנו בחמש שנים האחרונות וחלקן לא קטן מהן עדיין חדש. כל אלו מייצרים בעצם ממוצע למטר מרובע בעלות שקרוב ל40 אלף שקלים! חשוב גם לציין כי רוב דירות הגן החדשות בעיר תל אביב נמצאות בשונה מהותיקות, במרכז העיר. הדבר לא רק משפיע על מחיר הקנייה של הדירות אשר נע בין 3 מיליון לעד 7 מיליון שקלים. נתונים אלו רלוונטים עבור אנשים אשר מחפשים דירות גן להשכרה בתל אביב, כאשר ממוצע השכירות שיכול להגיע בלא מעט מהמקרים גם לעשרת אלפים שקלים לחודש.